Případové studie

Případová studie 1

Klient byl ve fází stále stoupajícího obratu a rozvoje, na trhu se pohyboval již pátým rokem. Vše mělo ale až moc rychlý růst, kterému přecházel ještě rychlejší pád.

Případová studie 2

Tento případ ukazuje, jak měl klient dvě aktivní firmy. První byla značně předlužená a druhá mířila stejným směrem. Podívejme se, jak tento případ dopadl.

Případová studie 3

Fungují firma, která ale dlouhodobě zažívala stagnaci a nebyl možný další růst. Po našem zásahu jsme provedli analýzu a návrh řešení pro nový růst firmy.

Případová studie 4

Stavební firma se dostala do situace, která je typická, když rychlý růst nejde ruku v ruce s novými procesy a s úpravou struktury řízení. Jak se nestát obětí úspěchu se dozvíte v tomto případě.

Případová studie 5

Cítíte se jako otrok své vlastní firmy? Trávíte prací 16 hodin denně, a přesto nic pořádně nefunguje? Tento článek vám má pomoci uvědomit si, kde leží příčiny problémů a aktivně je začít řešit.

Případová studie 6

Krize. Vykukuje na nás snad z každých novin a možná jste její příznaky spatřili i uvnitř vaší firmy. Covid. Válka. Energetická krize. Inflace. Valí se to na nás ze všech stran a pro podnikání nastaly až extrémní podmínky. Není divu, že spousta firem již zbankrotovala a další k tomu nemají daleko.

Případová studie 7

Spousta problémů ve firmách vychází ze špatné komunikace. Některé mohou být bohužel až fatální. Je nutné vždy nastavit jasná pravidla a systémy, které všem umožní komunikovat efektivně a srozumitelně.

Případová studie 8

Na začátek je důležité vyjasnit si pojmy pohledávka a závazek, protože tyto slova si často pletou dokonce i majitelé firem. Aby ne, ona je to jedna a tatáž věc. Vlastně faktura po době splatnosti. Klíčové je, odkud se ni díváte. Jednoduše, pokud někdo dluží vám, máte pohledávku, z druhé strany se však jedná o závazek. A naopak.

Případová studie 9

Není tomu tak dávno, co se vesele stavělo a prodávalo. Nyní je ale všechno trochu jinak a vypadá to, že nás pomalu dobíhají dopady krizí z minulých let…

///

Kontakt

Zatím nám nemusíte sdělovat nic důvěrného. Pojďme si prvně domluvit schůzku.

Máte nějaké otázky ohledně našeho fungování? Napište nám nebo zavolejte a rádi se Vám budeme věnovat.

Léčení firem, s.r.o.
IČO: 053 98 347
Olomouc
Kaštanová 1055/14, 779 00