Případová studie 1

Stahovaní závazků a postupný rozvoj

Klient byl ve fází stále stoupajícího obratu a rozvoje, na trhu se pohyboval již pátým rokem. Vše mělo ale až moc rychlý růst, kterému přecházel ještě rychlejší pád.

Případová studie 2

Dvě velké firmy, jeden majitel a velké dluhy

V tomto případě měl klient dvě aktivní firmy jedna z nich byla značně předlužená a druhá mířila stejným směrem. Podívejme se, jak tento případ dopadl.

Případová studie 3

Dobrý byznys, který ale stagnoval

Fungují firma, která ale dlouhodobě zažívala stagnaci a nebyl možný další růst. Po našem zásahu jsme provedli analýzu a návrh řešení pro nový růst firmy.

Případová studie 4

Neřízený růst skoro způsobil bankrot

Stavební firma se dostala do situace, která je typická, když rychlý růst nejde ruku v ruce s novými procesy a s úpravou struktury řízení. Jak se nestát obětí úspěchu se dozvíte v tomto případě.

Případová studie 5

7 symptomů, podle kterých poznáte, že je firma v krizi (1.část)

Cítíte se jako otrok své vlastní firmy? Trávíte prací 16 hodin denně, a přesto nic pořádně nefunguje? Tento článek vám má pomoci uvědomit si, kde leží příčiny problémů a aktivně je začít řešit.

Případová studie 6

7 symptomů, podle kterých poznáte, že je firma v krizi (2.část)

Možná jste svou situaci našli už v minulém článku, kde jsem popisoval problémy týkající se změn na trhu, poklesu obratu, špatně spočítaných nákladů a ziskovosti či nulových investic do rozvoje firmy. Problémů ale bývá bohužel mnohem víc. Pokud se najdete i ve zbývajících 3, neotálejte a začněte krizi řešit.

Případová studie 7

Jak vám může krizový konzultant zachránit firmu?

Krize. Vykukuje na nás snad z každých novin a možná jste její příznaky spatřili i uvnitř vaší firmy. Covid. Válka. Energetická krize. Inflace. Valí se to na nás ze všech stran a pro podnikání nastaly až extrémní podmínky. Není divu, že spousta firem již zbankrotovala a další k tomu nemají daleko.

Případová studie 8

Nutnost správné komunikaci ve firmách.

Spousta problémů ve firmách vychází ze špatné komunikace. Některé mohou být bohužel až fatální. Je nutné vždy nastavit jasná pravidla a systémy, které všem umožní komunikovat efektivně a srozumitelně.

Kontakt

Máte nějaké otázky ohledně našeho fungování? Napište nám nebo zavolejte a rádi se Vám budeme věnovat.

Po – Pá | 8:30 – 17:30

  michal.radek@lecenifirem.cz

+420 727 800 377

Léčen firem, s. r. o.

IČO: 053 98 347
Olomouc
Kaštanová 1055/14, 779 00